Audi Q5 55 TFSI e Quattro S-tronic

Audi Q5 55 TFSI e quattro to hybrydowa wersja crossovera Q5 typu plug-in, dzięki której firma zamierza rozszerzyć swoją obecność na rynku samochodów ekologicznych o zasięg czysto elektryczny. Hybrydowy crossover typu plug-in nie tylko umożliwia właścicielom korzystanie z samochodu w strefach o ograniczonej emisji CO2, ale także pozwala czuć się komfortowo w pociągach dalekobieżnych bez „obawy przed zasięgiem”.

Skrzynia biegów Audi Q5 55 TFSI e quattro

Układ napędowy zelektryfikowanego pojazdu składa się z 2-litrowego, czterocylindrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego TFSI o mocy 185 kW (252 KM) z momentem obrotowym 370 N⋅m oraz synchronicznego silnika elektrycznego z magnesami trwałymi o mocy szczytowej 105 kW i mocy maksymalny moment obrotowy 350 Nm.

Silnik elektryczny i sprzęgło rozdzielające są zintegrowane z siedmiobiegową skrzynią biegów S tronic, która wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do przenoszenia momentu obrotowego do skrzyni biegów quattro.

Akumulator i ładowarka do Audi Q5 PHEV

Akumulator litowo-jonowy w Audi Q5 55 TFSI e quattro jest umieszczony pod podłogą bagażnika i składa się ze 104 ogniw pryzmatycznych o łącznej pojemności 14,1 kWh przy napięciu 381 V. Płyny do układu klimatyzacji oraz do niskotemperaturowego obwodu chłodzenia, w którym zintegrowany jest również silnik elektryczny i elektronika mocy.

Stacje ładowania do Audi Q5 55 TFSI e Quattro S-tronic


Zapoznaj się z naszą ofertą ładowarek

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz