Citroen

Ładowarki samochodowe Citroen

Poznaj naszą ofertę ładowarek dla samochodów marki Citroen

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Citroen

Samochody Citroen cieszą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Oprócz nowoczesnego i bogatego wyposażenia, cechują się oryginalnym stylem i dużym komfortem jazdy. Dobra cena oraz duża jakość wykonania powoduje, że sporo kierowców w naszym kraju decyduje się na zakup tej marki. Citroen jak większość branży motoryzacyjnej wchodzi w elektryczną rewolucję prezentując swoim przyszłym nabywcom nowe modele aut elektrycznych i hybrydowych.

Historia firmy Citroen

Citroen jest jednym z najpopularniejszych producentów francuskiej motoryzacji. Jego działalność opiera się na produkcji aut osobowych, dostawczych, sportowych oraz rajdowych. Firmę tą założył w 1987 roku francuski inżynier Andre Gustave Citroen. Jako, że miał polskie korzenie często podróżował do Polski. Tam też w jendnej z fabryk poznał patent na produkcje kół zębatych o daszkowym uzębieniu, używanych między innymi przemyśle samochodowym. Po powrocie z wojska ulepszył ten produkt i opatentował podwójne koła zębate wykonane ze stali. Założył on wtedy przedsiębiorstwo zajmujące się ich produkcją, które nazwał Engrenages Citroen, oraz opracował logo które przypomina właśnie koła zębate. Dzięki rozwojowi motoryzacji, koła zębate od Citroena były wykorzystywane jako komponenty do wielu marek samochodów w obecnym czasie co dało mu sporą popularność oraz dużo pieniędzy, które chętnie inwestował. Jedną z ciekawostek dotyczących kół zębatych Citroeana jest to, że była ona użyta między innymi w sterze słynnego Titanica. Następnie Andre przejął zarządzanie fabryką Mors, zajmującą się produkcja samochodów i dzięki niemu to przedsiębiorstwo znacznie zwiększyło swoje obroty i liczbę produkowanych aut. Niedługo po tym przyszedł czas na jego pierwszy autorski pojazd z czterocylindrowym silnikiem oraz elektrycznymi światłami oraz rozrusznikiem. Citroen wprowadził do swoich aut wiele nowych technologii i udogodnień, dzięki czemu z jego fabryki po wojnie wyjeżdzało ponad 100 tysięcy samochodów rocznie.

Logo Citroen

Zostało ono zaprojektowane bezpośrednio przez właściciela marki Citroena. Widzimy na nim Dwa daszki, czyli szewrony nawiązujące swoim wyglądem do daszkowych kół zębatych. Przez lata logo ewoulowało nabierając i tracąc kolory, aż w końcu zdecydowano się na prostote i minimalizm.

Citroen Logo Sticker

Citroen - rozwiązania w dziecinie elektromobilności

W roku 2019 kierownictwo Citroena zaprezentowało swoją wizje przyszłości. Opiera się ona na tym, że do roku 2025 chcą wprowadzić elektryczny lub hybrydowy odpowiednik każdego ze swoich modeli. Elektryczny Citroen ma przyczynić się w znacznym stopniu do zmniejszenia śladu węglowego na świecie i wprowadzenie czystej energii. Jednocześnie Citroen apeluje do rządów Państw, aby wsparły proces rozwoju elektromobilności i inwestowały w ogólnodostępną infrastrukturę ładowania.

Citroen - samochody elektryczne

Napęd elektryczne w Citroenie nabiera coraz większej popularności. W roku 2021 jest już sześć modeli napędzanych prądem. Początkowo Francuska marka skupiła się na samochodach miejskich aby to ich użytkowanie było zeroemisyjne i ciche. Elektryczny Citroen zaopatrzony jest w układ Full Electric, pozwalający na osiągnięcie prędkości maksymalnej 130 km/h, oraz zasięgu około 180 km.

Wallboxy, ładowarki do auta elektrycznego Citroen

Wallbox cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród posiadaczy elektrycznych samochodów Citroen. Jest to rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze, szybsze i wydajniejsze niż zwykły kabel podpięty do gniazdka. Dzięki takiemu rozwiązaniu auto elektryczne możemy naładować w parę godzin i ruszać w dalszą trasę.

Ładowanie samochodu elektrycznego Citroen

Ładowanie baterii w nowych elektrycznych i hybrydowych Citroenach jest w pełni bezpieczne i łatwe. Odbywa się ono za pomocą prywatnych wallboxów, ładowarek aut elektrycznych, lub zwykłego gniazdka. Chcąc ładować nasz samochód na trasie, możemy podpiąć się do dowolnej ogólnodostępnej stacji ładowania aut elektrycznych.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz