BMW

Ładowarki samochodowe BMW

Poznaj naszą ofertę ładowarek dla samochodów marki BMW

Stacje ładowania samochodów elektrycznych BMW

BMW to jedna z najpopularniejszych oraz najbardziej niezawodnych marek w historii motoryzacji. Zna ją każdy w najdalszym zakątku świata. Dzięki ponadczasowym designie, wysokich osiągach, oraz komforcie jaki oferuje zyskała sobie przychylność wielu kierowców. BMW jako marka premium nie może pozwolić sobie na zostanie z tyłu jeżeli chodzi o technologie, dlatego ich elektryczne BMW stanęło do rywalizacji w dziedzinie elektromobilności.

Historia firmy BMW

Założycielami koncernu BMW byli dwaj Niemcy Karl Rappa oraz Gustawo Otto, syn wynalazcy czterosuwowego silnika. Początkowo w roku 1916 założyli oni Bayerische Flugzeug Werke (BFW). Fabrykę zajmującą się produkcją silników lotniczych, motocyklowych oraz hamulców wykorzystywanych w kolejnictwie. W 1917 roku nazwę przekształcono na Bayerische Motoren Werke w skrócie "BMW". Motoryzacyjna era BMW rozpoczęła się w roku 1923 kiedy to zaprezentowano pierwszy motocykl BMW R32, natomiast pierwszy samochód wyjechał w roku 1928. Było to BMW Dixi 3/15 tworzony na brytyjskiej licencji Austin Seven. Do stu procentowego samochodu stajni BMW czekaliśmy do roku 1933 kiedy to został zaprezentowany model 303 z sześciocylindrowym silnikiem 1,2 litra.

Logo BMW

Logo tej popularnej marki jako jedno z nielicznych przez cały okres istnienia nie zmieniło się. Przedstawia ono śmigło samolotu, czyli nawiązuje do początkowej działalności koncernu zajmującego się wtedy branżą lotniczą. Krąg śmigła zaprojektowany w kolorystyce barw landu z którego się wywodzi czyli Bawarii.

fotograficzny Opłatek na tort LOGO BMW 03

BMW rozwiązania związane z elektromobilnością

Christian Haririan szef koncernu BMW zapowiedział że jego firma chcę być najbardziej ekologicznym producentemsamochodów marek premium. Co za tym idzie już do 2023 roku elektryczne BMW ma stać się normą. Do tego czasu BMW chcę wypuścić 12 modeli elektrycznych oraz 13 hybrydowych. Ich celem jest zmniejszenie emisji CO2 w przeliczeniu na każdy samochód o 30%. Droga zaplanowana jest do 2030 roku, kiedy to samochody z wtyczką będą standardem.

Elektryczne BMW

Firma BMW już w roku 1972 wypuściła swój elektryczny model, specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Na ten moment BMW próbuje objąć prym wśród konkurencji w dziedzinie elektromobilności. Chcąc zachować aktualną stylistykę, komfort oraz niesamowite osiągi BMW wprowadza własne rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w dzisiejszych standardach oczekiwań. Dzięki temu każdy fan motoryzacji z wielkimi emocjami czeka na nowe modele elektrycznego BMW, aby móc własnoręcznie je przetestować.

Stacje ładowania BMW

Jeszcze niedawno załadowania auta elektrycznego na trasie graniczyło z cudem. Teraz jest to o wiele łatwiejsze, natomiast wciąż brakuje ogólnodostępnych punktów ładowania z których możemy skorzystać podczas długiej trasy. Coraz więcej przedsiębiorców, urzędów decyduje się na montaż ładowarki auta elektrycznego, dzięki temu oprócz tego że umożliwiają załadowanie samochodu dodatkowo czerpią korzyści materialne z tej usługi. BMW, jako jeden z liderów branży motoryzacyjnej, z myślą o swoich klientach wprowadza coraz wydajniejsze baterie o wysokiej pojemności, dzięki czemu elektryczne BMW może pokonywac coraz większe odległości na jednym ładowaniu. W swojej ofercie posiadają zarówno samochody miejskie o małych pojemnościach baterii oraz te większe z dużymi akumulatorami pozwalającymi pokonywać dalekie odległości.

Wallbox BMW

Ogólnie stosowanym rozwiązaniem dla posiadaczy elektrycznego BMW jest montaż wallboxa w swoim garażu. Ładowanie za pomocą takiego urządzenia jest o wiele szybsze oraz bezpieczniejsze. Naładuj swój samochód w nocy przed wyjazdem korzystając z taryfy nocnej w której koszt energii elektrycznej jest o wiele niższy. Taka przydomowa stacja ładowania BMW jest nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem dla każdego posiadacza samochodu elektrycznego.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz