Aston Martin Rapide E

Jest to pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny brytyjskiej marki samochodów sportowych premium. Samochód elektryczny jest debiutem Astona Martina, który chce zdobyć klienta na rozwijającym się rynku pojazdów elektrycznych.

Układ napędowy Aston Martin Rapide E

Elektrownia Rapide E składa się z 2 silników elektrycznych z napędem na tylne koła, które łącznie wytwarzają 610 KM mocy. z momentem obrotowym 950 N⋅m.

Maksymalna prędkość Rapide E to 250 km/h, dynamika przyspieszenia do pierwszej setki w niecałe 4 sekundy, a samochód elektryczny przyspiesza od 80 do 110 km/h w półtorej sekundy.

Aston Martin Rapide E akumulator i ładowarka

Pojemność akumulatora Rapide E wynosi 65 kWh i składa się z 5600 cylindrycznych elementów litowo-jonowych zamkniętych w obudowie z włókna węglowego i kevlaru. Akumulator Rapide E zapewnia samochodowi elektrycznemu zasięg 322 km zgodnie ze standardem WLTP.

Stacje ładowania do Aston Martin

Rapide E można naładować na stacjach szybkiego ładowania o mocy 50 kW w nieco ponad godzinę lub z mocniejszych stacji ładowania o mocy 100 kW w 40 minut. Ponadto za pomocą wbudowanej ładowarki samochód elektryczny można naładować ze źródeł prądu przemiennego w 3 godziny.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz