Audi A3 Sportback e-tron

Audi A3 Sportback 2021 Price In Germany , Features And Specs - Ccarprice DEU

Audi A3 Sportback e-tron to hatchback klasy C z napędem hybrydowym. Debiut odnowionej wersji modelu miał miejsce w kwietniu 2016 roku.

Ponieważ aktualizacja e-tron odbyła się równolegle ze zmianą stylizacji zwykłego A3 Sportback, ma dokładnie te same innowacje - przerysowane zderzaki, inną osłonę chłodnicy i poprawioną optykę. Zachodzą też zmiany we wnętrzu, ale dotyczą one nie tyle designu, co wyposażenia. Tak więc tablica przyrządów stała się cyfrowa (z ekranem o przekątnej 12,3 cala).

Niemcy pracowali również nad rozszerzeniem systemów bezpieczeństwa dostępnych dla modelu, oferując autopilota „wtyczkowego”, automatyczne hamowanie awaryjne Emergency Assist, tylne ostrzeżenie o ruchu poprzecznym, system ostrzegania przed wypadkami Audi pre sense z prewencyjną funkcją ochrony pieszych.

Tak jak poprzednio, pod nadwoziem Audi A3 e-throne kryje się elektrownia składająca się z 1,4-litrowego turbodoładowanego silnika benzynowego (150 KM) i silnika elektrycznego (102 „konie”), zintegrowanej z 6-biegową zautomatyzowaną skrzynią biegów eS tronic Co więcej, jeśli jednostka benzynowa osiąga szczytowy moment obrotowy w zakresie od 1750 do 4000 obr/min, to silnik elektryczny robi to samo w zakresie od 0 do 2000 obr/min. W konsekwencji silniki kompensują swoje właściwości, umożliwiając osiągnięcie doskonałej elastyczności. A jeśli zsumujemy moc silników i akumulatorów, moc całej instalacji hybrydowej A3 e-tron wyniesie 204 KM. z. i 350 Nm, co pozwala rozpędzić samochód od zera do 100 km/h w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalnie 222 km/h.

A3 e-tron może jeździć wyłącznie na trakcji elektrycznej, ale nie więcej niż 50 km i z prędkością do 130 km/h. Akumulator litowo-jonowy montowany jest z tyłu pojazdu i ma pojemność 8,8 kWh

I jeszcze jedna ciekawa cecha, której nie można zignorować – Audi A3 e-tron może poruszać się w trybie „planowania”. Gdy kierowca zwolni pedał przyspieszenia, zarówno silnik spalinowy, jak i silnik elektryczny zostają wyłączone, oszczędzając paliwo i energię akumulatora.

Stacje ładowania do Audi A3 Sportback e-tron

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz