Chevrolet

Historia firmy Chevrolet

Chevrolet został założony w Detroicie w listopadzie 1911 roku przez kierowcę Louisa Chevroleta i założyciela General Motors, Williama Duranta, który stworzyły samochody, które szybko zyskały sobie sławę dzięki wydajności, trwałości i przystępnej cenie. Te cechy są esencją marki Chevrolet.

rectangle-27-min.jpg

Urodzony w Szwecji Louis Chevrolet (1878-1941) był kierowcą wyścigowym, mechanikiem i inżynierem. William Durant (1861-1947) był wizjonerem marketingu samochodowego. Durant założył General Motors w 1908 roku. Wierzył, że reputacja Louisa Chevroleta jako kierowcy wyścigowego pomoże sprzedać samochódy, dlatego fnowa firma była nazwana jego imieniem.

Pomimo sukcesu firmy, poglądy Duranta i Chevroleta na filozofię marki znacznie się różniły. W 1915 Durant kupił udziały swojego partnera. Klienci ostatecznie zajęli pozycję Duranta, a sprzedaż Chevroleta nadal rosła. Sukces skłonił Duranta do zakupu pakietu kontrolnego w General Motors w 1916 roku. W 1917 roku Durant ponownie zasiadł za kierownicą GM, czyniąc z Chevroleta jedną z dywizji.

Durant opuścił GM w 1920 roku. Założył kolejną firmę motoryzacyjną i stał się wybitnym inwestorem z Wall Street. Załamanie giełdy w 1929 roku było fatalne dla obu jego inicjatyw. Ogłoszono jego upadłość w 1936 r., zmarł w 1947 r. i został pochowany na cmentarzu Woodlon w Bronksie w stanie Nowy Jork.

Louis Chevrolet również stracił fortunę podczas Wielkiego Kryzysu. Wrócił do swoich umiejętności zawodowych i pracował jako mechanik w fabryce Chevroleta w Detroit.

Era mobilności elektrycznej

Elektryczny model Volt wprowadza Chevroleta w nowe stulecie i zmienia koncepcję samochodu. To pierwszy na świecie produkowany samochód elektryczny z silnikiem benzynowym o rozszerzonym zasięgu. Volt jest przykładem tradycji Chevroleta polegającej na wprowadzaniu zaawansowanej technologii do niedrogich samochodów.

Najnowocześniejsza filozofia, która przekształciła Volta z koncepcji w prawdziwy samochód, wpłynęła również na modele takie jak Equinox i Cruze, których sukces został doceniony przez krytyków, pozytywne opinie klientów i rosnąca liczba klientów, którzy kupili samochod. Wcześniej Chevrolet. Podobnie Camaro i Corvette są nadal aktualne przez sześćdziesiąt lat z rzędu, demonstrując wysokie osiągi i wprowadzając zaawansowaną technologię do tanich samochodów sportowych.

W 2021 r. Chevrolet rozszerzył swoją ofertę pojazdów elektrycznych, wprowadzając nowy całkowicie elektryczny 2022 Bolt EUV, a także zmodernizowany 2022 Bolt EV.

Każdy z nich ma niepowtarzalny design, a proporcje odpowiadają rozmiarom SUV-a. Samochody wyposażone są w unikalne technologie, wśród których można wybrać system sterowania autem bez pomocy rąk Super Cruise, a także nowy typ ładowarki, która oszczędza pieniądze i czas na ładowaniu.

Oba samochody są częścią strategii General Motors, aby do 2025 r. wprowadzić na rynek 30 nowych pojazdów elektrycznych na całym świecie.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Chevrolet

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz