Aston Martin

Ładowarki do samochodów elektrycznych Aston Martin

Początek XX wieku w Wielkiej Brytanii upłynął pod znakiem pojawienia się najdroższych, luksusowych i unikalnych samochodów. Historia Astona Martina wiąże się również z tym ważnym dla motoryzacji czasem, gdyż to właśnie w tym czasie dwaj młodzi Anglicy, Robert Bamford i Lionel Martin, postanowili uruchomić własną linię aut.

Historia firmy Aston Martin

W 1913 roku zapalony kierowca wyścigowy Lionel Martin został pierwszym w wyścigach na Aston Clinton Hill. Dlatego nazwa własnego samochodu Bamford i Martin nie zastanawiała się długo iw marcu 1915 r. Bamford and Martin Ltd wypuściła swojego pierwszego Astona Martina. Samochód był wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 1,4 litra.

Jednak masowa produkcja samochodów się nie rozpoczęła - przeszkodą w tym była pierwsza wojna światowa, ponieważ wszystkie samochody właściciele sprzedali liniom lotniczym Sopvich.

Bamford mógł wydzierżawić swoją dawną fabrykę po zakończeniu I wojny światowej, a pięć lat później powstał drugi model Astona Martina – Bunny. To właśnie ten samochód ustanowił na Brooklands kilkanaście światowych rekordów prędkości.

Kilka lat po wojnie jeden z założycieli firmy, Robert Bamford, zdecydował się odejść.

Jednak jego miejsce długo nie było puste – amerykański zawodnik o polskich korzeniach Louis Sborowski zaczął sponsorować Astona Martina. Jego kondycja i powtarzające się sportowe triumfy rozsławiły firmę w całej Europie i umożliwiły wyprodukowanie dwóch samochodów na Grand Prix Francji.

Elektromobilnośc Aston Martin

„Do połowy 2020 r. wszystkie samochody Aston Martin będą w 100% hybrydowe, do 2030 r. jedna czwarta samochodów firmy będzie w pełni elektryczna, a pierwszy pełnoprawny samochód elektryczny Aston Martin pojawi się w 2019 r.” -

O tym powiedział dyrektor generalny Aston Martin Andy Palmer w 2018 roku.

Do tej pory sprzedano tylko 115 sztuk modelu RapidE. Dalszy rozwój mobilności elektrycznej firmy nie został jeszcze zapowiedziany.

Aston Martin

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz