AUDI

Ładowarki do samochodów elektrycznych Audi

Audi to jeden z największych producentów samochodów na świecie. Swoją jakość oraz niezawodność potwierdzał przez długie lata sprzedaży swoich modeli. Teraz do swojej oferty niemiecki producent wprowadził kilkanaście modeli hybrydowych oraz samochody elektryczne. Zachowując piękną stylistykę, wszechobecny luksus oraz świetne osiągi z rozmachem wszedł w zieloną rewolucję dokładając swoją cegiełke do zeroemisyjności w transporcie drogowym.

Historia firmy Audi

Na obecną chwilę Audi jest jednym z najbardziej popularnych oraz cenionych producentów samochodów na świecie. Dzięki oryginalnej stylistyce i swojej niezawodności jest pierwszym wyborem wśród ogromnej rzeszy kierowców. Ale jak zaczynała ta popularna marka?

Historia marki zaczyna się w 1899 roku kiedy to August Horch założył swoją pierwszą firmę A. Horch & Cie. Już 2 lata później z jego fabryki wyjechał pierwszy samochód autorskiej konstrukcji, a rok później był to już pierwszy w kraju pojazd z silnikiem czterocylindrowym. Po pierwszych sukcesach Horch w 1904 roku założył nowe przedsiębiorstwo Motorwagen-Werke AG z którego stajni wyjechał innowacyjny pojazd napędzany silnikiem sześciocylindrowym. Samochody tego niemieckiego konstruktora w tamtejszych czasach królowały w sportach motorowych wykręcając świetne osiągi. Początek nazwy Audi datujemy na rok 1909, kiedy to Horch opuścił swoje przedsiębiorstwo i rozpoczął nowy projekt pod nazwą Audi Automobilwerke mnH, a następnie w 1932 roku przy współpracy z Saskim Bankiem Państwowym oraz 3 innymi firmami utworzono spółkę Auto Union AG, która w zmienionej formie funkjonuje do dzisiaj.

Logo Audi

Po połączeniu się tych 5 udziałowców powstała spółka Auto Union dzięki której marka przetrwała finansowe kryzysy lat 30. Wtedy też powstało dzisiejsze logo audi, gdzie każdy z pierścieci symbolizuje każdego z jej udziałowców.

Plik:Audi logo detail.svg – Wikipedia, wolna encyklopedia

Audi- rozwiązania dotyczące elektromobilności


Koncern samochodowy Audi niedawno zapowiedział, że do 2025 roku ma zamiar wprowadzić 12 modeli samochodów elektrycznych  oraz około 20 modeli hybrydowych.. Każdy z kolejnych lat to co najmniej jeden samochód z napędem elektrycznym. Będą one stanowić ok. 1/3 całości sprzedawanych samochodów tej marki. Pierwszym takim pojazdem jest Audi e-tron, który zadebiutował w 2021 roku. Celem takiego działania jest zmniejszenie śladu węglowego o 30% poprzez sprzedaż samochodów EV na poziomie około 40%.

Auta elektryczne Audi

Najlepszą reklamą elektrycznego Audi jest opinia wielu zadowolonych klientów. Najważniejszymi aspektami determinującymi wybór Audi na prąd jest niska awaryjność, ponadprzeciętne parametry techniczne, wysoka estetyka oraz wyjątkowy komfort jazdy.

Wallbox, stacja ładowania do samochodów elektrycznych Audi

Elektryczne Audi wyposażone w napęd zeroemisyjny nabiera coraz większą popularność wśród kierowców. Spowodowane jest w dużym stopniu rządowymi programami, które zapewniają dopłatę, zwrot za zakup samochodu elektrycznego,  oraz wiele innych udogodnień widocznych na co dzień, m.in. jazda buspasami oraz bezpłatne parkingi. Na mapach naszego kraju pojawia się coraz więcej ogólnodostępnych stacji łądowania samochodów elektrycznych. Dużą popularnością cieszą się również wallboxy używane na potrzeby własne. Dzięki takiemu uogólnodostępnych stacji łądowania samochodów elektrycznych. Dużą popularnością cieszą się również wallboxy użytkowanych na potrzeby własne. Dzięki takiemu urządzeniu możemy przeprowadzić bezpieczne i tanie ładowanie samochodu elektrycznego w domu, firmie lub osiedlu.

Ładowarki do samochodów elektrycznych Audi

Przez wzmożoną produkcje elektryków, koncern Audi zainwestował jeszcze wiele miliardów w produkcję oraz montaż stacji ładowania. Jest to konieczne aby ułatwić przyszłym użytkownikom dostęp do ogólnodostępnych ładowarek samochodowych.

Audi elektryczne - ładowanie

Elektryczne auta od Audi korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie ładowania samochodów. Sprawia to, że pojazdy tego producenta ultraszybko ładują sie za pomocą wydajnych i szybkich ładowarek prądu stałego do 150 kW. Akumulatory zamontowane przez Audi umożliwiają przejechanie ponad 400 km na jednym ładowaniu. Dzięki temu podróżowanie pomiedzy województwami nie sprawia już problemów. Łatwe procedury łądowania sprawiają, że każdy jest wstanie poradzić sobie z uzupełniemiem pojemności akumulatorów dzięki prostemu gniazdku elektrycznemu lub ładowarce z wtyczką przeznaczoną do elektrycznego samochodu Audi.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz